تابلوهای تبلیغاتی چلنیوم

امروزه تبلیغات مهم ترین امر برای جذب مشتری و درآمدزایی به شمار می‌رود.اگرچه امروزه و طی سالیان گذشته تبلیغات به صورت مدرن و مجازی صورت می پذیرد با این حال تبلیغات به صورت بصری و قابل رویت کماکان حرف اول را در جذب مشتری می زند.از این رو اگر شما دارای کسب و کار خاصی می باشید یکی از لازمه های اصلی کسب و کار شما تبلیغات و پیاده سازی طرحی است که نماد یا نشان دهنده شغل و کسب و کار شما باشد در راستای تحقق این امر استفاده از تابلوهای چلنیوم میتواند انتخاب مناسبی باشد. تابلوهای چلنیوم از مدرن ترین و درخشان ترین تابلوهای تبلیغاتی هستند که دارای زیبایی و جذابیت بسیاری برای مشتری می باشند. این تابلوها به شکل های مختلفی همچون تابلوهای چلنیوم ستاره‌ای, تابلوهای چلنیوم طلایی, تابلوهای چلنیوم کریستالی, تابلوهای چلنیوم دوبل و چندین مدل دیگر می باشد. لازمه طراحی و پیاده سازی این تابلوهای جذاب, تیم نصاب و طراح حرفه ای و مجرب می باشد. اکثر تابلو های چلنیوم با استفاده از رول های چلنیوم که جنس آنها آلومینیوم می باشد طراحی می گردند. از این رو جذابیت، درخشان بودن و در اصطلاح پر زرق و برق بودن این تابلوها موجب شده است که جای دیگر تابلوهای تبلیغاتی را گرفته و حرف اول را در جایگاه تابلو سازی به خود اختصاص دهند. اگرچه هنوز از تابلوهای قدیمی در بعضی از اماکن تجاری دیده می شود اما بی شک انتخاب اول هر شرکت یا مرکز تجاری تابلو چلنیوم می باشد.زاین تابلوها دارای اشکال، طرح ها و نمونه های گوناگونی می باشد که با اکثر سلایق شما سازگار است. 

 

 

ساخت حروف چلنیوم

ساخت حروف چلنیوم برای تابلو ها معمولاً به دو روش دستی و یا با استفاده از دستگاه صورت می گیرد. از محاسن ساخت حروف چلنیوم با استفاده از دستگاه می توان به سرعت بالای آن اشاره نمود ولی از آنجایی که دستگاه نیز دارای معایب و خطا می باشد و اغلب با اشکال و ایراد مواجه می شود لذا این امر به صورت ترکیبی انجام میشود در واقع عمل اصلی با استفاده از دستگاه انجام می گردد و سپس به صورت دستی رفع ایراد و اشکال می شود. برای ساخت حروف چلنیوم با استفاده از دستگاه نیاز به مهارتهایی در زمینه طراحی و کامپیوتر می باشیم زیرا برای ساخت حروف در چلنیوم باید آنها را از قبل در کامپیوتر طراحی نموده روش های خاصی را روی آن اعمال نمود تا برای برش آماده شوند و بعد از این مرحله وارد مرحله ساخت حروف می شوند. برای ساخت حروف چلنیوم بعد از طی نمودن مراحل کامپیوتری آن و طراحی حروف و یا اعداد و یا هر طرح پیاده شده ای وسایلی جهت ساخت این حروف نیاز داریم که از جمله از مهمترین وسایل می توان به قیچی آهن بر، متر نواری، استوانه های مختلف در ابعاد گوناگون جهت حالت دادن به قسمتهای قوس دار حروف فارسی یا لاتین، تیغ جهت کم کردن لبه ها و برش و شیار دادن و سوهان و وسایل دیگر اشاره نمود. مرحله سوم برای تولید و ساخت حروف چلنیوم نورپردازی آنها می باشد که این امر بر روی حروف ساخته شده صورت می پذیرد برای مثال می توان نورپردازی را بر روی زیر کار حروف نصب نمود سپس آنها را روی سطح اصلی نصب و آماده برای اجرا در محل کار نمود.

 

حروف چلنیومی با متریال های جدید

 همانطور که از اسم این تابلوها و حروف مشخص است، متریال اصلی که در تولید این تابلو ها و حروف به کار میرود نوعی آلومینیوم است کی طی مراحل خاصی به صورت ورقه ای و آینه ای شکل تبدیل شده است. که از این ورق ها جهت دورکاری و برجسته سازی حروف استفاده می گردد. رول های چلنیوم دارای رنگ بندی های متنوع هستند استفاده از آنها زیبایی کار را دوچندان نموده موجب نمایانگر تر شدن این حروف در تابلو ها می شود. یکی از نمونه های این رول ها می توان به پلکسی گلاس یا همان آکریلیک گلاس که نوعی پلاستیک فشرده است اشاره نمود البته این رول ها به صورت رنگی، شفاف و آینه ای تولید می گردند استفاده بسیار مهم و کارآمدی در امر تابلوسازی در حروف چلنیوم دارا می باشند.با استفاده از این پلکسی گلاس های رنگی مسلماً زیبایی این تابلوها دو چندان شده و المان های نوری به کار رفته در تابلوها جلوه زیباتری در مشخص شدن حروف در تابلوها خواهد داشت.المان های نوری به کار رفته در این حروف به صورت لامپ های ال ای دی و یا جدیدا اس ام دی ها موجود می باشند از ویژگی این لامپ ها می توان به ضد آب بودن و عمر بالای آن ها اشاره نمود.که با قیمت مناسب و مصرفی بسیار پایین و به صرفه از بهترین گزینه ها برای استفاده در حروف تابلوهای چلنیوم می باشد و امروزه بسیار زیاد مورد توجه سازندگان این تابلو ها قرار گرفته و از اولویت‌ها و لازمه این حروف می باشد.برق مصرفی این لامپ ها ۱۲ ولت می باشد که با استفاده از آداپتور ها و مبدل های تبدیل برق از ۲۲۰ ولت شهری به ۱۲ ولت می رسد.به مجموعه برق رسانی به این المان های نورانی منبع تغذیه می گویند.